A pekingi nagykövetség és a Pekingi Magyar Kulturális Intézet meghívására utazott Kína fővárosába az a magyar delegáció, amely hazai alapanyagokból készített ételeket kínáltak a magyar–kínai diplomáciai kapcsolatok hetvenedik évfordulójának tiszteletére rendezett csúcsrendezvényen, a Magyar Bálon.
Prohászka Béla, a Magyar Nemzeti Értékek és Hungarikumok Szövetség elnöke felidézte, hogy immár ötödik éve kapnak felkérést a hungarikumok és értékeink bemutatására. A bálon nem a gasztronómiánk kincseit mutatták be, hanem egy héten keresztül tematikus előadások, valamint szakács-, illetve cukrászképzések által avatták be a pekingi szakembereket a magyar konyha rejtelmeibe. A mesterszakács hangsúlyozta, hogy a Pekingi Magyar Kulturális Intézet által útjára indított szakképzési együttműködési megállapodás célja, hogy mindkét fél bemutathassa tudását. Mucsi Balázs, a Békéscsabai Szakképzési Centrum főigazgatója szerint történelmi pillanat a megállapodás, a kínai tapasztalatokat pedig a saját oktatási környezetükben is kamatoztatják majd.
A kínai látogatáson számos süteményt, így pogácsát, bejglit, zserbót és Rákócz-túróst késíztettek. Dr. Andó Emese, a BSZC cukrásztanulója a beol.hu-nak elmondta: a helyiek teljesen más alapanyagokból dolgoztak, amely elsőre szokatlan volt. A zserbóban például keverték a sárgabaracklekvárt az eperlekvárral. Balogh László mestercukrász, a gyulai Százéves Cukrászda üzemeltetője vezetésével szaloncukorkészítésre is sor került. A kínai program során leveseket, főételekt és köreteket is elkészítettek, Tímár András mesterszakács szerint a kínai és a magyar konyha nagyon sok mindenben megegyezik.
Laskai Attila, a BSZC pincérszakoktatója szerint a kínai pincérek nyitottak, tanulékonyak, a szervezettségük pedig lenyűgöző. Az oktató többek között az angol felszolgálás fogásaiba, a pezsgő- és kávészerviz rejtelmeibe avatta be alkalmi tanítványait.
A BSZC kínai partnere a Jinsong szakképző iskola.